Badania medyczne:

 

Skutki HTZ

Menopauza to trudny okres w życiu kobiety. Uderzenia gorąca znacznie obniżają jakość życia i zmuszają kobiety do szukania pomocy medycznej. Według sondażu Gallupa aż 80% kobiet doświadcza nieprzyjemnych objawów menopauzy.

 

Najczęściej są to : 
- uderzenia gorąca i zlewne poty (uprzykrzają życie aż 72% kobiet)
- nieregularne okresy (50%)
- niekontrolowane reakcje emocjonalne w tym napady płaczu bez powodu (49%)
- niekorzystne zmiany w pożyciu płciowym (31%)

 

Istnieją niezbite dowody, wynikające z niezależnych badań klinicznych, że terapia estrogenowa (HTZ) jest wysoce skuteczna w kontrolowaniu objawów naczyniowo-ruchowych (uderzenia gorąca, zlewne poty) oraz objawów ze strony układu moczowo-płciowego (nietrzymanie moczu, suchość pochwy, bolesne stosunki). Natomiast jeśli chodzi o wpływ HTZ (hormonalnej terapii zastępczej) na osteoporozę i związane z nią złamania to wydaje się być on ograniczony tylko do kobiet stosujących tę terapię i do bardzo krótkiego okresu po jej zakończeniu. Natomiast nie chroni kobiet w późniejszym okresie życia (średnia wieku złamania biodra wynosi 80 lat (w/g Ettinger i Grady, 1993). Choć jak widać z powyżej przytoczonych danych , HTZ - pomocna w likwidowaniu niektórych objawów menopauzy, znacznie zwiększa ryzyko zapadalności na chorobę zakrzepowo-zatorową i raka endometrium (Grady 1995). Zwiększa także ryzyko raka jajników i piersi (Collaborative Group on Hormonal Factors in Breast Cancer. Breast cancer and hormone replacement therapy, 1995). 
Jest zatem zrozumiałe, że z obawy przed skutkami ubocznymi coraz więcej kobiet zniechęca się dostosowania HTZ a i lekarze coraz bardziej zastanawiają się zanim polecą tę metodę. Taką alternatywą jest LadyCare.

 

Badania przeprowadzone z magnesami firmy LadyCare dowiodły, że przyczyniają się one do zmniejszenia bolesnego miesiączkowania (Eccles, 2005). A ponieważ były liczne doniesienia, że likwidują również niektóre objawy menopauzy, postanowiono to sprawdzić 
i udokumentować. Wybrano 508 kobiet z objawami menopauzy, które w skali 0-5 oceniły poziom dokuczających im objawów przed przystąpieniem do eksperymentu, po 1,2 i 3 miesiącach używania produktu. Pacjentki dostały zalecenie noszenia LadyCare w sposób ciągły przez okres 3 miesięcy z wyjątkiem kąpieli. Wyniki analizowane były przez niezależną komisję.

 

Podsumowanie wyników wpływu medycznego urzadzenia jakim jest LadyCare na objawy menopauzy w badaniu przeprowadzonym przez 
Dr Nyjon. K. Eccles BSc MBBS PhD MRCP.

 

 

Info

 

 

Ani u 8,1% ankietowanych kobiet , które były po histerektomii, ani u 7,1% kobiet, które stosowały HTZ , nie stwierdzono istotnych statystycznych różnic w redukcji objawów w porównianiu z grupą pozostałych kobiet.

 

Przeprowadzone badania konsumenckie potwierdzają liczne zgłoszenia kobiet, które informują nas o poprawie jakości życia podczas noszenia LadyCare.

 

 

Oferta LadyCare

145 zł

Kup Teraz